понеділок, 27 листопада 2017 р.

Година пам"яті

Година пам’яті «Вогонь скорботи в серці на віки!»
Мета заходу:
виховна: виховувати здатність кожної людини на скорботу і пам'ять про мільйони загублених життів співвітчизників, виховувати патріотів своєї держави;
освітня: ознайомити учнів з трагічним минулим нашого народу; вчити дітей бережно ставитися до історії своєї країни, розкривати її як білі, так і чорні сторінки;
розвиваюча: розвивати вміння аналізувати, виділяти головне, порівнювати, узагальнювати і систематизувати, формувати гнучкість, самостійність, критичність мислення.

середа, 22 листопада 2017 р.

Година патріотизму


Година патріотизму «Дні, що змінили хід історії»
(Вихід ведучих. Слова ведучих супроводжують слайди про Україну)

        Ведучий 1
Моя ти рідна Україно!
На прапорі твоїм блакить.
Багата й сильная країна,
Де жито в колосі шумить.


вівторок, 14 листопада 2017 р.

Всесвітній день боротьби проти діабету

Всесвітній день боротьби проти діабету
Всесвітній день боротьби проти діабету започаткований Міжнародною федерацією діабету (МФД) і ВООЗ, відзначається 14 листопада, в день народження Фредеріка Бантінга, який разом з Чарлзом Бестом зіграв вирішальну роль у відкритті в 1922 році інсуліну — ліків, що рятує життя людям, хворим на діабет, передає УНН.
Метою Всесвітнього дня боротьби проти діабету є підвищення глобальної поінформованості про діабет — про зростаючі показники захворюваності в усьому світі і про те, як можна запобігти розвитку цієї хвороби у багатьох випадках.

За оцінками ВООЗ, більше 220 млн чоловік у всьому світі хворі на діабет. Без належних втручань до 2030 р. це число, ймовірно, більш ніж подвоїться. Майже 80% випадків смерті від діабету відбувається в країнах з низьким і середнім рівнем доходу.

Профорієнтаційна конкурс-гра для 8-х класів

Конкурс-гра «Голосую за професію»

Мета: Ознайомити з різноманітним світом професій; звернути увагу підлітків на таке важливе питання, як вибір професії; розширяти кругозір дітей; допомогти їм  обрати справу до душі, відповідно до своїх можливостей; збагатити словниковий запас; виховувати повагу до людей різних професій.
Обладнання: профорієнтаційна література; епіграфи «Життя без праці – злодійство, праця без мистецтва – варварство» (Д.Рескін), «Твоя діяльність, і тільки вона одна, визначає твою цінність» (Ч.Фіхте), «Робота, яка  подобається, перестає бути важкою роботою» (В.Шекспір),  

Вед. 1. Що чекає в майбутньому кожного випускника нашої школи – сьогодні ніхто не зможе сказати. А поговорити про майбутні професії – це  реально.

понеділок, 13 листопада 2017 р.

Правила дорожнього руху

Причини виникнення ДТП

Випускний вечір

Випускний вечір - 2017
Ведуча:Летять роки,немов пташина зграя,
Пливуть роки потоком бурних рік,
І мчать вони холодними вітрами,
Біжать мільйонами стежинок і доріг.

Ведучий: Як хочеться сказати:Зупинись!
Постій хвилинку, не спіши в дорогу!
А ти біжиш,пливеш і мчиш кудись,
Все далі від батьківського порогу.

Міжнародний день сліпих

Міжнародний день сліпих
Сьогодні, 13 листопада, у світі відзначають Міжнародний день сліпих.
Саме 13 листопада 1745 року у Франції народився Валентин Гаюї – відомий педагог, який заснував у Парижі і Петербурзі декілька шкіл і підприємств для сліпих. За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, саме ця дата відзначається як День сліпих.
До XVIII століття світ не знав навчальних закладів для сліпих. Валентин Гаюї вперше продемонстрував свій метод навчання сліпих, за допомогою придуманого ним шрифту. У 1784 році в Парижі без підтримки уряду та благодійних товариств, на свої власні кошти в своєму власному будинку він відкрив першу в світі школу для сліпих дітей під назвою «Майстерня трудящих сліпих». Першим учнем Валентина Гаюї був підібраний на церковній паперті хлопчик Франсуа де Лезюер. Потім в школу вступили ще 11 його безпритульних однолітків.
Для навчання та виховання сліпих дітей Валентин Гаюї розробив рельєфно-лінійний шрифт унціал. Цей шрифт отримав назву від латинського слова, що означає «рівний по довжині одній унції». Це були великі рівні літери, видавлені рельєфом на щільному папері. Головна перевага унціала полягала в тому, що за його допомогою можна було навчати сліпих дітей читати і друкувати книги. Шрифт був пересувний, і це допомагало сліпим дітям робити набір потрібного тексту. Крім цього, Валентин Гаюї сконструював прилади для сліпих і матриці для виготовлення рельєфних наочних посібників, географічних карт і глобусів.
Не дивлячись на величезні матеріальні складнощі, Валентин Гаюї побудував при школі друкарню і надрукував в ній декілька книг рельєфно-лінійним шрифтом. Це були перші книги для сліпих. За книгами Валентина Гаюї незрячі навчалися аж до винаходу Луї Брайлем шрифту у 1829 році.
У 1803 році Валентин Гаюї отримав пропозицію російського імператора Олександра I відкрити в Санкт-Петербурзі навчально-виховний заклад для сліпих, повідомляє «Ділова мова».
За даними Вікіпедії, станом на 2016 рік в Україні проживали понад 70 тисяч людей із вадами зору.


Вікторина "Світ професій" для 5 класу


Вікторина «Світ професій»
Педагог-організатор: Кажуть, що вибір професії – це друге народження людини. Хлопці та дівчата, які закінчують школу, стоять перед вибором свого подальшого життєвого шляху. Як зробити правильний вибір, куди і на кого йти вчитися далі? Адже на даний час існує безліч різноманітних професій. Як зорієнтуватися в цьому безмежному морі, вибрати серед них ту, яка допомогла б успішно розпочати самостійну трудову діяльність та  життєвий шлях? Саме цьому й буде присвячена наша вікторина.

пʼятниця, 10 листопада 2017 р.

Всесвітній день молоді

Всесвітній день молоді
printНайцікавіше про свято
Всесвітній день молоді – це один з багатьох свят, який заснований для підтримки молодих людей у всьому світі. Він відзначається 10 листопада. В той час, як більш відомий аналог - Міжнародний день молоді ми святкуємо 12 серпня.
Але, незважаючи на те, що Всесвітній день молоді один з багатьох, це не робить його менш важливим, тому вирішили розповісти більше про це свято.
Історія свята
Це свято було встановлено досить давно. Під час Другої світової війни була створена Всесвітня рада молоді, яка повинна була боротися з фашизмом. До нього входило понад 30 мільйонів молодих людей різних політичних ідеологій та релігій, молодь понад 63 національностей. І вже після закінчення Другої світової, з 29 жовтня по 10 листопада в Лондоні була скликана Всесвітня конференція молоді. І саме на ній було прийнято рішення про заснування такого свята, як Всесвітній день молоді.
З того часу міжнародне об'єднання молодіжних організацій - це центр міжнародного демократичного молодіжного руху, який об'єднує молодь усього світу без відмінності політичних і релігійних поглядів, расової та національної приналежності.
Варто відзначити, що ця організація невпинно бореться за права молоді в усьому світі. Адже у багатьох країнах, вони дійсно цього потребують. І у Всесвітній день молоді проходить безліч заходів, які носять інформативний характер.
Традиції свята
А головний захід, який традиційно проходить у Всесвітній день молоді – це фестиваль ВФДМ. А точніше – Всесвітній фестиваль молоді і студентів. До речі, в 2017 році це буде вже 19 подібний захід в історії.
Щорічно Всесвітній день молоді проходить під новим гаслом. І в 2017 році він буде звучати так "За анти-імперіалістичну солідарність, мир і дружбу!".


Посвята в гімназисти


Сценарій свята «Посвята в гімназисти»

Фанфари
Звучить пісня «Україна»
Ведучий. Увага! Увага! Наш репортаж ведеться з актового залу гімназії імені Пантелеймона Куліша міста Борзни.
Тут кожен учень – творча особистість,
І кожен педагог у нас – талант.
В осінній день кружляє жовте листя,
Скрізь скромність, простота, порядок, лад.
Ведуча. Доброго дня, всім вам: любі вчителі, дорогі діти, батьки, шановні гості! Сьогодні в нас свято Посвята в гімназисти. Свято вічно юне, світле, радісне і щире.